Особливості подання наукових проектів закладами вищої освіти та науковими установами на конкурсний відбір 2018 року

Проректорам з наукової роботи закладів вищої освіти та директорам наукових установ, які належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України

З метою забезпечення належного рівня організації процедури конкурсного відбору, оголошеного наказом МОН від 15.05.2018 № 474 «Про проведення конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок», при підготовці проектів та поданні їх до департаменту науково-технічного розвитку просимо врахувати особливості, викладені у листі МОН №1/9-336 від 23.05.2018р.

Коментарі

Підскажіть, будь ласка, керівники мають внести проекти до 25 червня включно? Після перенесення в основну систему представники НДЧ мають доступ до внесення правок до 1 липня включно?

Остаточна дата подання проектів керівниками визначається кожним закладом окремо. Ця дата повинна бути не пізніше дати проведення засідання вченої / наукової / науково-технічної / технічної ради закладу, що затверджує результати внутрішнього конкурсного відбору. Напередодні проведення внутрішньої експертизи і засідання Ради відповідальний користувач НДЧ повинен закрити доступ керівникам проектів, щоб унеможливити внесення подальших змін і подати проекти на внутрішню експертизу. Разом з блокуванням керівників користувач НДЧ отримує можливість відповідно до рішення Ради перенести проекти-переможці внутрішнього конкурсного відбору в основну систему для участі у наступному етапі Конкурсу та внести необхідні правки, зокрема вказати протокол і рішення Ради. Доступ користувачам НДЧ буде закрито після отримання проектів Міністерством відповідно до вказаних у листі МОН України №1/9-336 від 23.05.2018р термінів.

Тобто лише після того, як закривається доступ керівникам для введення проектів (граничний дата 25 червня), і проекти будуть перенесені в основну систему - проводиться вчена рада і експертиза проектів і прикріпляються витяг з вченої ради і висновок експерта вже в основній системі?

Не зовсім так, як Ви написали. Доступ керівникам закривається до проведення внутрішньої експертизи і засідання Ради, а проекти переносяться після нього, адже саме на засіданні затверджується, які проекти допускаються до наступного етапу. Тож, після закриття доступу керівникам проектів, що унеможливлює внесення змін у введені проекти і створення нових проектів, проводиться внутрішня експертиза, результати якої затверджує Рада. Далі користувач НДЧ прикріплює експертні висновки з витягами Ради в основній системі і переносить проекти, допущені до наступного етапу, для внесення остаточних правок і проведення зовнішньої експертизи.

До якого числа можна переносити проекти в основну систему? 2.07 ще можна переносити проекти в основну систему чи це вже пізно?

Переносити проекти в основну систему можна до моменту їх подання до департаменту науково-технічного розвитку, тобто до 20 липня 2018 року як зазначено у листі МОН України №1/9-336 від 23.05.2018р. Після перенесення в проекти вносяться необхідні зміни відповідно до рішення Ради, роздруковується перелік проектів і кожен проект окремо. Саме документи, роздруковані з ОСНОВНОЇ СИСТЕМИ подаються в Міністерство.

Добрий день. Існують розбіжності між електронною формою на сайті https://kis.rit.org.ua/form/proekt2018 та паперовою формою у наказі МОН № 717 від 30.06.2016. У формі на сайті немає наступних п'яти розділів: 2. ПРОБЛЕМАТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ (до 15 рядків) 6. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ ТА ЇХ НАУКОВА НОВИЗНА (до 60 рядків) 7. ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ ДЛЯ ЕКОНОМІКИ ТА СУПІЛЬСТВА (до 60 рядків) 10. НАУКОВІ ДОРОБОК ТА ДОСВІД АВТОРІВ ЗА НАПРЯМОМ ПРОЕКТУ 11. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ЗА ТЕМАТИКОЮ ПРОЕКТУ Яким чином будуть враховані ці розбіжності? Ці п'ять розділів були скасовані?

Перелічені Вами розділи залежать від типу та категорії роботи, які потрібно обрати при заповненні форми проекту. Про це сказано у першому ж рядку форми: "Для відображення всіх елементів форми наступні поля є обов'язковими: "Тип проекту" та "Категорiя роботи".

Підскажіть, будь ласка, сьогодні останній день для внесення проектів керівниками? Сьогодні потрібно заблокувати керівників?

Ні. Кожен заклад самостійно визначає дату блокування керівників відповідно до інформації, що вказана співробітникам НДЧ після авторизації в системі, але в межах термінів вказаних у листі МОН України №1/9-336 від 23.05.2018р.

Доброго дня! У проекті в базі немає графи витрати на відрядження, але наприклад у калькуляції у нас є така графа. Що робити в такому випадку?Чи поміщати витрати на відрядження в інші витрати, напишіть, будь-ласка

Якщо немає спеціально відведених полів, то дані враховуються в полі інших даних. Детальніше радимо консультуватися з працівниками департаменту науково-технічного розвитку МОН. Тут надаються консультації з технічних питань роботи в системі.

Доброго вечора! Підскажіть, будь ласка, чому у всіх проектах на першій сторінці у керівника некоректно відображається електронна адреса?

Так, проблема була з адресами, що містили літеру U. Наразі помилкові адреси виправлено.

На титульній сторінці, там де вказується посада керівника проекту ( у нас г.н.с. НДПКІ "Молнія" НТУ "ХПІ" ) замість лапок (") відображається слеш (\): НДПКІ \Молнія\ НТУ \ХПІ\

Звертайтесь в технічну підтримку через зворотний зв'язок або онлайн консультант для вирішення проблем в порядку черги. Тут не місце для вирішення таких питань.