Переможцями Конкурсу наукових проектів молодих вчених, що проводиться в Україні вперше, стали 79 робіт

79 наукових розробок молодих вчених, які перемогли у Конкурсі проектів молодих вчених, будуть фінансувати за рахунок коштів державного бюджету.

Для цього держава виділила 12 мільйонів гривень, розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич 15 серпня, інформує Міносвіти.

Під час фінального засідання Конкурсної комісії з відбору проектів молодих вчених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах у сфері управління МОН, вона зазначила, що конкурс для молодих вчених проводиться вперше в Україні та відіграє важливу роль для мотивації їх праці.

Конкурс проектів оголосили у травні за тематичними напрямами, що відповідають пріоритетам участі України у Рамковій програмі Євроcоюзу з досліджень та інновацій "Горизонт 2020".

Міносвіти отримало 439 проектів наукових робіт  молодих учених зі 114 вищих навчальних закладів та наукових установ.

За словами Гриневич, конкурс провели максимально прозоро, і деякі його процедури можна застосувати для проведення інших конкурсних відборів наукових проектів.

Було 11 тематичних секцій, проекти оцінювали чотири експерти. Якщо розбіжність у їхніх оцінках складала понад 15% від загальної кількості балів, то до експертизи залучали ще й додаткового експерта.

Як сказав заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, фінансування проектів переможців розпочнеться цього місяця. Фінансуватимуть проекти високого та середнього рівнів із загальною кількістю балів 70 і вище.

Таких проектів за результатами конкурсу – 79.

"3 439 проектів додаткова експертиза була здійснена щодо 231 проекту (52,6% від загальної кількості проектів), з яких для 116 проектів загальний бал було зменшено, а для 113 – загальний бал було збільшено, 2 проектів залишився без змін. Водночас додаткова експертиза значною мірою не вплинула на загальний оціночний бал. Також слід сказати, що 3 проекти були відкликані учасниками", – розповів Стріха.

За результатами роботи комісії підписано наказ, яким затверджено перелік проектів, що пройшли конкурсний відбір.

За умовами проведення конкурсу, керівником проекту мав бути кандидат наук віком до 35 років; докторант або доктор наук віком до 40 років, який працює (навчається) у "виші", науковій установі на момент подання проекту на конкурс.

До складу виконавців проекту могли входити студенти, аспіранти, наукові та науково-педагогічні працівники та інші дослідники, вік яких на момент подання проекту не перевищував 35 років.